2011 yılında Aktaş Dış Ticaret A.Ş.’nin bünyesinde kurulan T Dinamik başta güneş ve rüzgâr enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmayı ve uluslararası alanda önde gelen bir yenilenebilir enerji firması olmayı hedeflemiştir.

T Dinamik; Türkiye’de kurulmuş olmakla birlikte, farklı ülkelerdeki yatırım fırsatlarını değerlendirerek, uluslararası alandaki çalışan bir yenilenebilir enerji firması olmayı hedeflemiştir. Bu doğrultuda, önce Yunanistan’da (2012), daha sonra da Romanya’da (2013) yerel şirketlerle ortak olarak ilk güneş enerjisi yatırımlarını hayata geçirmiştir. 

2014 yılında Türkiye’deki güneş enerjisi piyasasının olgunlaşması ile birlikte; diğer ülkelerde kazanmış olduğu deneyimlerini de kullanarak bu alanda yatırımlara başlanmış ve birçok lisanssız güneş enerjisi projesi geliştirilmiştir. Bu projelerin yapımının tamamlanması ile birlikte, T Dinamik Türkiye’nin farklı bölgelerinde işletmede olan toplam 106 MW gücünde güneş enerjisi santraline sahiptir.

Dünya’nın önde gelen güneş enerjisi santrali kurulum firmalarından Egnatia Group ile yurt dışında gerçekleştirilen ortak projelerin ardından, Türkiye’de ortak olarak Tegnatia Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. firması kurulmuştur. Tegnatia, başta T Dinamik firması olmak üzere, yerli ve yabancı birçok yatırımcıya “Anahtar Teslim”  güneş santrali kurulumu ile uzun süreli İşletme & Bakım hizmetleri sunmaktadır. Tegnatia bugüne kadar ülkemizin saygın şirketleri için toplam 186 MW anahtar teslim güneş enerjisi santrali kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Diğer taraftan, rüzgâr enerjisine yönelik olarak 2007 yılında lisans başvurusu yapılmış bir şirket devir alınarak 2018 yılında 10 MW rüzgâr enerjisi santrali kurulumu başlatılacaktır. T Dinamik rüzgâr alanındaki yatırımlarını da önümüzdeki yıllarda arttırmayı hedeflemektedir.

Başarılı
Başarıyla Tamamlandı
Uyari
Bir uyari ile karsilasildi.
Hata
Bir hata ile karsilasildi.

Duis aliquet egestas purus in blandit. Curabitur vulputate, ligula lacinia scelerisque tempor, lacus lacus ornare ante, ac egestas est urna sit amet arcu. Class aptent taciti sociosqu ad litora ade torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos.

Sed molestie augue sit amet leo consequat posuere. Vestibul ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere ile cubilia Curae; Proin vel ante a orci tempus eleifend ut.